geri
haber

Kartal’da Bir Sitenin Daha Temeli Atıldı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün öncülüğünde 2009 yılından bu yana kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor. “Deprem dönüşüm” ve “Yerinde dönüşüm” uygulamalarıyla Türkiye’ye örnek olan Kartal Belediyesi “”Dönüşümde Kartal Modeli” ile Kartallıların sağlıklı ve deprem güvenli konutlarda yaş Bu kapsamda amaları için sürdürdüğü çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Bu kapsamda En Sitesi’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Kartal Orhantepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen temel atma törenine Kartal Belediye Başkanı, Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek ve eşi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi birim müdürleri, Kartallı muhtarlar, Kartal Belediyesi İştirak şirketlerinin yöneticileri, projeyi gerçekleştirecek inşaat firması yetkilileri, En sitesi hak sahipleri ve çok sayıda Kartallı vatandaş katıldı.

Temel atma töreni, Kartal Belediyesi’nin hazırladığı tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Tanıtım filminin ardından sahneye davet edilen En sitesi sakini Özen Aydın, tüm hak sahipleri adına yaptığı konuşmada, çalışmalarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e teşekkür etti. İnşaat şirketinin yetkililerine de teşekkür eden Aydın, bir an önce dairelerine kavuşmayı umut ettiklerini söyledi.

Site sakini Özer Aydın’ın konuşmasından sonra sahneye çıkan İtibar İnşaat yetkilisi Ruslan Asadov, “Çok severek istekle, arzuyla, bir  o kadar da yorulup yaptığımız projemizin temel atma töreninde sizlerle olmak çok güzel. Artık her sokağını bildiğim ve gezerken zevk aldığım  Kartal’da proje yapmaktan çok mutluyum. Bu mutluluğumuzun gerçek mimarı olan Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e ve tüm emeği geçençelere çok teşekkür ediyorum” dedi.